Quinoa bílá 400 g

Chuťově příjemná, plná živin a přirozeně bez lepku. Můžete ji použít jako přílohu k jídlům, na sladko i na slano či do salátu.

 

Balení 400 g.

197 Kč / ks 171,30 Kč bez DPH
Skladem

Dobrá pro

- vhodná příloha k pokrmům na sladko i na slano

 

- přirozeně bez lepku

 

 

Je nazývána také "zázračné obilí Inků" nebo "matka všech obilnin". Patřila k třem původním plodinám starých kultur And. Pro Inky byla po bramborách druhou nejdůležitější plodinou a tradičně se v Andách pěstovala už téměř 4000 let. Quinoa se též proslavila tím, že ji začala používat NASA jako výživu pro kosmonauty. Je to chuťově příjemná vysokohorská pseudoobilovina, která je plná živin a přirozeně bez lepku. Je to nápaditá alternativa k rýži s jemně oříškovou chutí, která si postupně nachází cestu i do Českých kuchyní. Můžete ji použít jako přílohu k jídlům, na sladko i na slano, také jako samostatné jídlo. Bílá quinoa je chuťově jemná, strukturou měkká a dobře stravitelná. 

 

Použití: Porce pro dvě osoby - 150 g quinoy propláchněte ve vodě, přidejte 2,5 násobku vody a povařte cca 15 minut. Doporučujeme také několik hodin dopředu namočit. Vhodná příloha k různým pokrmům a do salátů, vhodná alternativa k rýži či bramborám. 

 

Nutriční hodnoty na 100 g: Energetická hodnota 366 Kcal / 1541 KJ. Bílkoviny 14 g; Tuky 5,9 g - z toho nasycených mastných kyselin 0,7 g; Sacharidy 62 g - z toho cukry 0 g; Sůl 0 g

 

Obsah balení: 100 % Quinoa bílá (bot. Chenopodium quinoa)

 

Upozornění: Výrobek není náhradou pestré stravy. Přirozeně bez lepku.

Kategorie: Quinoa
Hmotnost: 0.25 kg